Modern Bebek Odası Modelleri

Bebek odaları bebeğinizin güvenli bir şekilde yaşayabileceği şekilde hazırlanmış olmalıdır. Beşiğinin yapıldığı malzemeden oyun oynadığı alana kadar her yerin sağlık koşullarına uygun malzemelerden üretilmiş ürünlerden seçilmelidir. Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlamak adına bu kriterlere dikkat etmeniz iyi olacaktır.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12


1 2 3 4 5 6

Bebek Odası ile Temel Yaşama İlk Adım

Bebek odası takımı çocuğunuz tarafından sıfır yedi yaş arasında kullanılacağı için ona temel yaşam prensiplerini kazandırmakta önemli bir rol üstlenecektir. Buna ilave olarak çocuğunuzun zevklerinin belirginleşmesinde rol oynayacağını düşünerek bebek odaları seçimlerinizi yapmalısınız. Örnek vermek gerekirse çocuğunuzun Galatasaraylı olmasını istiyorsanız odasında sarı ve kırmızı renklere yer vermeniz yerinde bir seçim olacaktır. Temel yaşam prensiplerini kazandırmak içinse odası tıpkı yetişkinlerin odası kadar özenli döşenmiş ve yine en az yetişkinlerin odası kadar düzenli olmalıdır. Çocuğunuz 0-7 yaş grubundan çıkıp, erişkin bir birey olma yolunda ilk adımlarını atmaya başladığında kendisi için gösterilen özeni de fark edecek ve çocukluktan kazandığı disiplinize olma alışkanlığı sayesinde de özgüveni yüksek bir birey olmaya başlayacaktır.

Tüm bu faydaların yanı sıra bebekliğinin en hareketli döneminde, güvenli bir oyun ve yaşam alanına sahip olacak olan bebeğiniz yaşıtlarına göre önemli bir avantaj elde edecektir. Bu sayedeyse, yeteneklerinin bebeklikten itibaren keşfedilmesi ve geliştirilmesi daha kolay hale gelecektir. Ebeveynlerin, çocukları için yapacakları belki de en önemli harcama bebek odası takımları için yapılacak harcama olacaktır.

Bebek Odaları Seçerken Renklerin Önemi

Modern bebek odaları, tüm bu ihtiyaçlar gözetilerek tasarlanırken; pek çok renk ve desen seçeneğine de sahiptir. Bu renkler ve desenler arasından seçim yaparken ebeveynlerin biraz çocuk gözüyle bakmaları gerekmektedir. Çocuklar geniş hayal dünyaları nedeniyle desenleri farklı algılayarak zaman zaman korkabilmektedirler. Renkler de yine aynı şekilde ele alınmalı ve ateş kırmızısı ya da mat siyah gibi renklerden kaçınılmalıdır. Çocuklukta yaşanacak bu tür travmalar, erişkinlik döneminde kendini belli edebilmektedir.

Ebeveynlerin bebek odası takımları arasından doğru bir seçim yapabilmeleri için bizim tavsiyelerimiz bunlar. Unutulmamalı ki, bugün dünyaya gözünü açan çocuklarımız gelecekte bizi ve ülkemizi temsil edecekler. Ve çocuklarında edinecekleri alışkanlıklar yetişkinliklerine de yansıyacaktır. Bu nedenle evlatlarımız her şeyin en iyisine layıklar…  

Ürün Grupları


Ailenize yeni katılan çok tatlı bir birey var artık ve onun için güzel bir odaya ihtiyacınız var. Bebeğiniz için dikkat etmeniz gereken sadece sağlıklı beslenmesi değil. Aynı zamanda rahatına, konforuna ve güvenliğine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu yüzden bebeğinize ait bir bebek odası önemli bir o kadar da gerekli bir ihtiyaçtır.

Ülkemizde yeni yeni yayılmaya başlamış olsa da bebek odası, özellikle Avrupalı aileler için başlıca zorunlu ihtiyaçlardandır. Bebek odaları sadece sıfır iki yaş grubu bebekleri değil bebeğinizin yedi yaşına kadar kullanabileceği bir odadır. Bu nedenle şimdi bebek odası olarak döşüyoruz ancak iki yıl sonra atılacak düşüncesine girmeniz yanlış olacaktır.

Hakkımızda

ShowMobilya.Com sitemizde gördüğünüz tüm ürünler ingiliz, amerikan ve italyan tasarım olup değerli müşterilerimizin ihtiyaçları ve zevkleri doğrultusunda özel ölçü ve renklerde üretilebilmektedir. Üretimlerimizde sizlere birden fazla malzeme seçeneği sunarak ister ekonomik ister lüks mobilyalara sahip olma imkanını sağlıyoruz. devamı..