Kız ve Erkek Çocuk Odası Takımları

Çocuklarınız için birşeyler yapmak istiyorsanız öncelik olarak onlara özgün, onların zevkine göre renkli çocuk odası dekorasyonu ile işe başlayabilirsiniz.
Çocuk odaları son zamanlarda çocukların ısrarları sonucu ortaya çıkan, çok çeşitli sayıda her biri birbirinden güzel seçeneklere sahip mobilya gruplarıdır. Çocuklarımızın hayatı tanıma ve hayata alışma sürecinde odalarında ihtiyaç duyabilecekleri materyallerin bulunması gerekmektedir. Kimi zaman kitapları, kimi zaman bilgisayarları, kimi zamansa oyuncakları ihtiyaç duyacakları gereçlerdendir. Bu gereçlerin belli bir düzen içerisinde bulunmalarınıysa çocuk odası takımları sağlamaktadır. Bu noktadan bakıldığı zaman çocuk odası grupları çocukların hayata alışma süreçlerinde disiplinize olmalarını ve düzeni öğrenmelerini sağlayan önemli bir mobilya grubudur.

1 2 3
4 5 6
7 8 9
10 11 12

Çocuk Odası Seçimi Nasıl Yapılmalı

Çocuk odası modelleri çok renkli ve sıradışı tasarımlara sahip dekorasyonlardır. Bu modeller arasında tercih yaparken öncelikli olarak çocuklarınızın ihtiyaçlarına ve zevklerine uyup uymaması önemlidir. Yani ilk tercih hakkını çocuklarınıza tanımanız yerinde olacaktır. Çünkü hayata yeni merhaba diyen çocuklarınızın adına karar vermek, onların ileride özgüven sorunlarıyla boğuşmalarına neden olabilir. Çocuğunuzun zevklerine göre hareket ederken dikkat etmeniz gereken başka detaylar da bulunmaktadır.

Örneğin, çocuk odası takımlarının mobilyalarında kullanılan malzemelerin kalitesi önemlidir. Birinci sınıf ahşaptan yapılmış olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ahşap üzerinde kullanılan boya ve kaplama malzemelerinin de sertifikalı ve sağlığa zararsızlığı onaylanmış olması gerekir. Çocuğunuzun en önemli oyun alanı olacak yer odası olduğu için, boya ve kaplama malzemelerinde sağlığa zararlı kimyasalların bulunması ciddi bir tehdittir.

Çocuk Odası Fiyatları ve Kalitesi

Öte taraftan dikkat etmeniz gereken diğer bir husus, fiyat kalite oranı olmalıdır. Modern çocuk odası modelleri içerisinde, fiyat kalite oranı çok yüksek ürünlerle karşılaşabilmekteyiz. Bu tip ürünlere yüksek meblağlar ödeyerek satın alırsınız ancak randıman alamadığınız takdirde bir faydası olmayacaktır. Fiyat kalite oranını kıyas yaparak kendiniz daha rahat ölçümleyebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir detay ise; çocuğunuzun dinlence ve uyku zamanlarında rahatsız olmayacağı renkleri seçmek olmalıdır. Eğer parlak renkler ve yansıtmalı modellerden birini seçecek olursanız bu bir dezavantaj olacaktır. Şöyle ki; çocuğunuz uykuya dalmak üzereyken yansıyacak herhangi bir ışık veya renk onun uykusunu dağıtacaktır. Bu durumda uyku bozuklukları görülebilir ve çocuğunuz bir sonraki güne dinlenmeden uyanabilir. Bu veya benzer olayları yaşamamak adına çocuk odasının mobilya renklerine dikkat etmelisiniz. Çocuklarınız bu renklere yönelecek olurlarsa, tercihi onlara bıraktığınızı ancak bunun yanlış bir seçim olduğunu uygun bir dille açıklamanız gerekebilir.  

Ürün Grupları


Çocuk odaları için gözden kaçırılmaması gereken bazı ayrıntılar.
Örneğin, çekmecelerin sapları, bazaların başlıkları vb. gibi aksesuarlarda kullanılan malzemeler kaliteli ve bu aksesuarlar kullanışlı olmak zorundadır. Takımda yer alan, kitaplık, gardrop gibi temel kullanım alanlarındaki raflar, sürgüler vb. kısımların kullanım kısıtlayıcı olmaması önem arz etmektedir. Bu ayrıntılara dikkat ederek çocuklarınız için en uygun mobilyaları alacağınızı düşünüyoruz.

Hakkımızda

ShowMobilya.Com sitemizde gördüğünüz tüm ürünler ingiliz, amerikan ve italyan tasarım olup değerli müşterilerimizin ihtiyaçları ve zevkleri doğrultusunda özel ölçü ve renklerde üretilebilmektedir. Üretimlerimizde sizlere birden fazla malzeme seçeneği sunarak ister ekonomik ister lüks mobilyalara sahip olma imkanını sağlıyoruz. devamı..