Sehpa Modelleri

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

1 2 3

Dekoratif Sehpa Modelleri

Sehpalar, özellikle oturma odalarımız ve salonlarımız için olmazsa olmazlardandır. Gerek dekoratif özellikleri gerekse kullanım açısından getirdikleri rahatlıklarla ve çeşitli modelleriyle sehpalar ev döşemesinde önemli bir rol oynamaktadır. Sehpalar eğer oturma guruplarıyla birlikte alınmamışsa ya da oturma gurubuyla takım olarak gelmemişse iş size düşüyor. Kullanımınıza almak üzere iyi bir sehpa modeli seçmek durumundasınız.

Modern sehpalar ve klasik sehpalar arasından gönlünüze göre seçim yaparken dilerseniz ahşap sehpa modellerini tercih edebilir dilerseniz de ferforje sehpa modelleri arasından sehpalarınızı beğenebilirsiniz. Farklılıkları nedir peki ferforje sehpa modelleriyle ahşap sehpa modellerinin? Ferforje sehpa modelleri, sıcak ya da soğuk olarak dövülerek işlenen ve süsleme amaçlı kullanan demirlerden imal edilirken; ahşap sehpa modelleri ahşap oymacılığı ve ahşap boyamacılığıyla imal edilmektedir.

Odalarınız İçin Orta Sehpalar

Evinizin ilgili odasının diğer mobilya gruplarına ve onların uyumuna göre ahşap ya da ferforje modellerden seçim yapabilirsiniz. Ancak hangi modeli seçerseniz seçin, sehpalarınızın diğer mobilyalarınızla uyumluluk göstermesi gerekmektedir. Bu önemli detaya göz önünde bulundurarak satın alacağınız sehpa modelinin, klasik sehpalardan mı yoksa modern sehpalardan mı olacağına karar vermeniz gerekmektedir. Ev döşemeniz genel anlamda klasik bir yapıya sahipse modern sehpa modelleri iğreti duracaktır. Aynı durum tam tersi şekilde de geçerlidir. Bunun için evinizdeki sehpa gibi önemli bir aksesuarın, diğer mobilyalarla zıtlık içerisinde olmaması gerekmektedir.

Özel Tasarım Sehpalar

Bu detaylardan sonra elbette dikkat etmeniz gereken şey, işçilik ve kullanılan malzemelerin kalitesidir. İster modern sehpalardan, isterseniz de klasik sehpalardan seçiminizi yaparken mutlaka işçiliği ve kullanılan malzemenin kalitesini bilmelisiniz. Örnek vermek gerekirse; ahşap sehpa modellerinde, oymacılık sanatı iyi kullanılmış, boyaması kaliteli ve ahşap birinci kalite olmalıdır. Tüm bu ayrıntılar bir araya geldiği zaman oldukça kaliteli bir sehpa modeline sahip olacak ve uzun süre kullanabileceksiniz.

Bu gibi detayları düşünmek ince eleyip sık dokumak gibi görünse de esasında evinizin tüm mobilyalarında göstermeniz gereken bir özenden başka bir şey değildir. Umarız siz de bu detayları düşünerek, eviniz için gerekli olan sehpaları satın alır, keyfinizce ve uzun yıllar bıkmadan kullanırsınız.  

Ürün Grupları


Sehpa modelleri sayesinde artık salonuzun orta alanları çok daha kullanışlı ve güzel bir görünüme sahip olacak.

Hakkımızda

ShowMobilya.Com sitemizde gördüğünüz tüm ürünler ingiliz, amerikan ve italyan tasarım olup değerli müşterilerimizin ihtiyaçları ve zevkleri doğrultusunda özel ölçü ve renklerde üretilebilmektedir. Üretimlerimizde sizlere birden fazla malzeme seçeneği sunarak ister ekonomik ister lüks mobilyalara sahip olma imkanını sağlıyoruz. devamı..